Gmina Poraj

Strona główna

fb gmina poraj
kalendarz imprez gok
system informacji przestrzennej
elektroniczne biuro obsługi interesanta
monitoring jakości powietrza
jakość powietrza komunikaty wioś
czyste powietrze
zgłoś sprawę ekointerwencja

Najnowsze aktualności

Jubileuszowo - Koncertowo II

Przejdź do - Jubileuszowo - Koncertowo II

Za nami wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Na scenie plenerowej, przy pięknej pogodzie i w gronie znamienitych gości, uczciliśmy trzy jubileusze: 10-lecie zespołu "Szalona Piątka Plus", 15-lecie Ogólnopolskiego Konkursu Rękodzieła Artystycznego organizowanego w ramach XV Folkloriady Jurajskiej oraz 20-lecie Jurajskiej Kapeli Biesiadnej z Poraja. Było uroczyście, wspomnieniowo, a przy tym serdecznie i rodzinnie.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jubileuszowo - Koncertowo II

Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Przejdź do - Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Czy zdarzyła się kiedykolwiek sytuacja w której musiałeś wykonać połączenie telefoniczne do dyżurnego Policji? Może musiałeś poinformować o niebezpieczeństwie inne służby? Ta czynność ta jest dziecinnie prosta. Wykręcamy numer 112 lub 997 i osoba będąca po drugiej stronie słuchawki każdego rozmówcę przeprowadzi przez taką rozmowę.

26 września 2021
Czytaj więcej o: Jak skutecznie poinformować Policję o niebezpieczeństwie?

Dziś pytanie, dziś odpowiedź. "Chodzik", czyli o zdrowiu i o życiowej pasji pomocy małym pacjentom

Przejdź do - Dziś pytanie, dziś odpowiedź. "Chodzik", czyli o zdrowiu i o życiowej pasji pomocy małym pacjentom

W ostatnim czasie wiele osób przejeżdżających z Myszkowa przez Żarki Letnisko, obserwowało na Dzierżnie, rosnący jak na drożdżach, nowy budynek. Wielu się zastanawiało czy to „aby nie kolejny nowy market”? Dziś wyjaśniamy wszystkim zainteresowanym. Powstały nowoczesny i komfortowy budynek to nowa siedziba Gabinetu Rehabilitacji Dzieci "Chodzik" w Żarkach Letnisku, której właścicielem jest Sylwia Zamora, specjalistka neurorowzojowej terapii dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego. Dziś rozmawiamy z właścicielką „Chodzika” o jej wielkiej życiowej pasji pomocy dzieciom i otwartym sercu na ich problemy z ruchem.

25 września 2021
Czytaj więcej o: Dziś pytanie, dziś odpowiedź. "Chodzik", czyli o zdrowiu i o życiowej pasji pomocy małym pacjentom

PRZYPOMINAMY! Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa

Przejdź do - PRZYPOMINAMY! Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa

Budowa, eksploatacja czy remont własnego obiektu zawsze budzi wiele pytań i wątpliwości. Samorząd zawodowy inżynierów budownictwa zrzeszający w Polsce blisko 120.000 członków postanowił wesprzeć Polaków w tych działaniach i służyć radą w ramach ogólnokrajowej, jednodniowej akcji pod nazwą "Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa". Wydarzenie zaplanowano na dziś, 25 września 2021 roku.

25 września 2021
Czytaj więcej o: PRZYPOMINAMY! Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa

Weekendowy dyżur aptek

Przejdź do - Weekendowy dyżur aptek

Rozkład godzin pracy i harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy na 2021r. Termin: 24-27.09.2021 r. weekend.

25 września 2021
Czytaj więcej o: Weekendowy dyżur aptek

Trzecia dawka szczepionki. Ruszyły zapisy w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju

Przejdź do - Trzecia dawka szczepionki. Ruszyły zapisy w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju

Od dziś (24 września) Gminny Ośrodek Zdrowia w Poraju przyjmuje zgłoszenia osób powyżej 50 roku życia oraz pracowników służby zdrowia na zaszczepienie się trzecią, przypominająca dawką preparatu przeciwko Covid-19. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia szczepienia będą wykonywane tylko szczepionką Pfizer, niezależnie od wcześniej przyjętej szczepionki. Oznacza to, że zaszczepieni innymi szczepionkmai (Astra Zeneca, Moderna, Johnson&Johnson) będą mogli przyjąć szczepionkę Pfizer.

24 września 2021
Czytaj więcej o: Trzecia dawka szczepionki. Ruszyły zapisy w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Poraju