Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Rozmowa Kuriera Porajskiego. Sport to całe moje życie

Przejdź do - Rozmowa Kuriera Porajskiego. Sport to całe moje życie

„Sport pozwala pokazać wielu osobom piękną stronę życia” powiedział kiedyś mistrz i gwiazdor brazylijskiej siatkówki Giba. Z tą sportową maksymą zgadza się w pełni, potwierdzając swoim dotychczasowym dorobkiem sportowym i trenerskim, Andrzej Pawłowski, prezes Porajskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej i Sportu. Z prezesem Pawłowskim rozmawiamy o obecnej sytuacji gminnego sportu w dobie pandemii, o sporcie szkolnym i sportowej infrastrukturze gminnej.

8 maja 2021
Czytaj więcej o: Rozmowa Kuriera Porajskiego. Sport to całe moje życie

Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Przejdź do - Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Corocznie, 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. O tym miłym święcie pamiętali przedstawiciele samorządu, odwiedzając Gminną Bibliotekę Publiczną w Poraju z życzeniami oraz dziękując za wyjątkową pracę bibliotekarkom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Poraju i jej filii.

8 maja 2021
Czytaj więcej o: Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy

Narodowy Dzień Zwycięstwa

Przejdź do - Narodowy Dzień Zwycięstwa

8 maja przypada Narodowy Dzień Zwycięstwa, obchodzony w rocznicę podpisania aktu bezwarunkowej kapitulacji Trzeciej Rzeszy w 1945 roku. Po blisko sześciu latach zakończyła się II wojna światowa. W przededniu rocznicy zwycięstwa Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak oddała hołd poległym w obronie Ojczyzny, składając kwiaty na Pomniku Mogile Poległych w Dębowcu.

8 maja 2021
Czytaj więcej o: Narodowy Dzień Zwycięstwa

Światowe Dni Ptaków Wędrownych

Przejdź do - Światowe Dni Ptaków Wędrownych

W tym roku Światowe Dni Ptaków Wędrownych obchodzone są 8–9 maja. Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. Obecność w Polsce niektórych z nich jest zwiastunem wiosny. Niestety, w czasie wędrówek, ptaki napotykają na wiele zagrożeń. Konieczne jest wdrażanie działań ochronnych.

8 maja 2021
Czytaj więcej o: Światowe Dni Ptaków Wędrownych

Weekendowy dyżur aptek

Przejdź do - Weekendowy dyżur aptek

Rozkład godzin pracy i harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy na 2021r. Termin: 7 - 10.05.2021 r. weekend.

8 maja 2021

Szukamy właściciela!

Przejdź do - Szukamy właściciela!

W Poraju przy ul. Kolejowej 33, przebywa taka suczka. Kojarzy ktoś pieska? Tel. 728330895.

7 maja 2021