Jesteś tutaj: Start

Strona główna

fb gmina poraj
kalendarz imprez gok
system informacji przestrzennej
elektroniczne biuro obsługi interesanta
monitoring jakości powietrza
jakość powietrza komunikaty wioś
czyste powietrze
zgłoś sprawę ekointerwencja
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Najnowsze aktualności

To już 10 lat… Pamiętamy…

Przejdź do - To już 10 lat… Pamiętamy…

Dziś mija 10 rocznica śmierci Janusza Gniatkowskiego, jednego z najpopularniejszych polskich piosenkarzy. Przeżył 83 lata, z czego wiele z nich wraz z żoną Krystyną Maciejewską - Gniatkowską w Poraju, o którym mawiał: „W Poraju, jak w raju”. Był Honorowym Obywatelem Gminy Poraj. Corocznie w Poraju organizowany jest Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego, w czerwcu tego roku odbył się już po raz dwunasty. Imię tego wielkiego artysty nosi Gminny Ośrodek Kultury w Poraju, na którym wmurowana została pamiątkowa tablica honorująca piosenkarza. W Poraju działa Stowarzyszenie Miłośników Twórczości Janusza Gniatkowskiego „Apasjonata”. W związku z rocznicą śmierci, przypominamy sylwetkę naszego wspaniałego artysty. 

24 lipca 2021
Czytaj więcej o: To już 10 lat… Pamiętamy…

Życzenia z okazji Święta Policji

Przejdź do - Życzenia z okazji Święta Policji

W imieniu władz samorządowych Gminy Poraj oraz lokalnej społeczności z okazji Święta Policji, na ręce Pana insp. Marcina Lemańskiego - Komendanta Powiatowego Policji w Myszkowie, składamy serdeczne życzenia i wyrazy szacunku dla wszystkich Funkcjonariuszy oraz pracowników Policji KPP w Myszkowie i Komisariatu w Koziegłowach.

24 lipca 2021
Czytaj więcej o: Życzenia z okazji Święta Policji

Weekendowy dyżur aptek

Przejdź do - Weekendowy dyżur aptek

Rozkład godzin pracy i harmonogram dyżurów aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Myszkowskiego, w porze nocnej, w niedziele, święta i inne dni wolne od pracy na 2021r. Termin: 23 - 26.07.2021 r. weekend.

24 lipca 2021
Czytaj więcej o: Weekendowy dyżur aptek

Zmarł Leszek Benke

Przejdź do - Zmarł Leszek Benke

Z wielkim żalem żegnamy Leszka Benke, wybitnego aktora, „Komendanta OSP” w Kopydłowie. Przyjaciela Gminy Poraj. Mieszkańcy Gminy Poraj wielokrotnie mogli uczestniczyć we wspaniałych widowiskach „Spotkania z Balladą”, z udziałem Leszka Benke. Wielokrotnie występował i uczestniczył w wydarzeniach plenerowych w naszej gminie, w tym m.in.: Jubileuszu 100-lecia OSP w Poraju czy Chorońskich Prażuchach. Miał 69 lat. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

23 lipca 2021
Czytaj więcej o: Zmarł Leszek Benke

Szukamy właścicieli!

Przejdź do - Szukamy właścicieli!

W dniu 22.07.2021 r., w Jastrzębiu na ośrodek „Leśna Radość”, przybłąkały się dwa psy. Suczka o umaszczeniu czarnym, jest w trakcie cieczki, posiada pasek widoczny na zdjęciu. Kojarzy ktoś pieski? Tel. 728 330 895

‼️ AKTUALIZACJA (24.07): Właściciel suczki się odnalazł. Moli wróciła do domku . Nadal szukamy właściciela psa! Piesek widziany przez właścicielkę Moli w okolicy posesji przy ul. Gęzyńskiej (Koziegłowy). Pomóżmy pieskowi wrócić do domu. Pies posiada zdolności wspinania się po siatce. 

23 lipca 2021
Czytaj więcej o: Szukamy właścicieli!

„Czyste Powietrze”: Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

Przejdź do - „Czyste Powietrze”: Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypomina o zbliżającej się corocznej przerwie w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach dla osób fizycznych, które to osoby lub członkowie ich gospodarstwa domowego uzyskują dochody z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o dochodach jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku o podwyższony poziom dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”. Wydawanie dokumentu w tym przypadku będzie wstrzymane od 1 sierpnia do dnia publikacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego obwieszczenia o podatku rolnym.

23 lipca 2021
Czytaj więcej o: „Czyste Powietrze”: Od 1 sierpnia przerwa w wydawaniu przez gminy zaświadczeń o dochodach z gospodarstwa rolnego